Bezpłatne szkolenia i konsultacje psychologiczne oraz psychiatryczne dla Mieszkańców Powiatu Legionowskiego!

Fundacja Psyche – Strefa Pozytywnych Myśli oraz Powiat Legionowski ponownie łączą siły, by pomagać swoim Mieszkańcom. W ramach projektu: „Profilaktyka ochrony zdrowia psychicznego – zapobieganie zaburzeniom psychicznym i konsekwencjom pandemii covid-19 dla zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży” zapraszamy na konsultacje psychologicznepsychiatryczne i inne inicjatywy pomocne przy zadbaniu o zdrowie psychiczne.psycholog bezpłątnie legionowo

Co realizujemy?

Wszystkie działania skierowane są do Mieszkańców Powiatu Legionowskiego.

Konsultacje i szkolenia będą prowadzone przez doświadczonych Specjalistów w budynku Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO przy ul. Tęczowej 5A w Chotomowie. Przestronne, w pełni dostosowane gabinety zapewniają poczucie bezpieczeństwa już najmłodszym Pacjentom. Dzięki projektowi dofinansowanemu ze środków Powiatu Legionowskiego każdy młody Mieszkaniec Powiatu Legionowskiego będzie mógł skorzystać z nieodpłatnych konsultacji psychologicznych i psychiatrycznych, co pozwoli rodzicom zatroszczyć się o zdrowie psychiczne swojego dziecka.

Oprócz wizyt u psychiatry i psychologa / psychoterapeuty dzieci oferujemy także szkolenia dla rodziców mające na celu poszerzanie świadomości co do utrzymania optymalnego poziomu funkcjonowania dzieci i młodzieży na skutek pandemii COVID-19. Dzięki szkoleniom prowadzonym przez wykwalifikowaną kadrę będą mieli okazję zdobyć wiedzę potrzebną ku temu, by zapobiegać zaburzeniom psychicznym u swoich dzieci. Przeprowadzanie szkoleń dla pedagogów ze szkół na terenie Powiatu Legionowskiego będzie także miało na celu wsparcie swoich uczniów w codzienności.

Jakie są cele niniejszego projektu?

 

  • Psychoedukujemy i pomagamy rodzinom, które doświadczają zaburzeń psychicznych u swoich dzieci. Dzięki temu kształtujemy postawy szacunku i tolerancji, ale także uczymy się akceptacji, oparcia i zrozumienia dla dzieci.
  • Stan sanitarno-epidemiologiczny i izolacja społeczna spowodowana pandemią COVID-19 przyczyniły się do trudności psychologicznych dzieci i młodzieży. Naszym zadaniem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w tym temacie.
  • Pomagamy dzieciom i młodzieży w rozumieniu i wyrażaniu własnych emocji. Dzięki temu sprawiamy, że ich agresja, złość i zachowania autodestrukcyjne w stosunku do siebie i do innych ulegają zmniejszeniu, co poprawia także budowanie relacji interpersonalnych.
  • Psychoedukacja Mieszkańców Powiatu Legionowskiego przyczyni się do mniejszych objawów odczuwanego lęku i depresji. Odniesie to pozytywne skutki w codziennym funkcjonowaniu szkolnym, rodzinnym i społecznym.
  • Rodzice oraz pedagodzy dzięki szkoleniom nauczą się profesjonalnie i efektywnie wspierać dziecko i samego siebie w przeżywanych trudnościach spowodowanych pandemią COVID-19 i wszystkimi jej skutkami.

 

Zdrowie psychiczne jest niezmiernie ważnym aspektem funkcjonowania każdego człowieka. Dzięki projektowi dofinansowanemu ze środków Powiatu Legionowskiego jesteśmy w stanie nieść pomoc, wiedzę i wsparcie psychologiczne, psychoterapeutyczne i psychiatryczne. To jeden z nielicznych projektów na terenie Powiatu Legionowskiego, który na tak dużą skalę pozwala skorzystać dzieciom, młodzieży, rodzicom i pedagogom z pomocy psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów. Zapraszamy wszystkich Mieszkańców Powiatu Legionowskiego na bezpłatne konsultacje i szkolenia.

Miejsce realizacji konsultacji i szkoleń: Poradnia Zdrowia Psychicznego Educatio w Chotomowie przy ul. Tęczowej 5A

Projekt jest realizowany od 1.07.2021 roku do 31.12.2021 roku oraz dofinansowany ze środków Powiatu Legionowskiego. Z projektu mogą skorzystać Mieszkańcy Powiatu Legionowskiego.

By zapisać się na konsultację, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu:

512 895 219

 

Bezpłatne szkolenia i konsultacje psychologiczne oraz psychiatryczne – zapraszamy do Poradni Zdrowia Psychicznego Educatio!

Liczba miejsc jest ograniczona!

 

W związku ze stanem sanitarno-epidemiologicznym w ramach programów przyjmujemy beneficjentów stacjonarnie w ramach wizyt tj. „psychiatra warszawa”, „psychiatra legionowo” lub online w ramach wizyt „psychiatra online

Więcej informacji udzielimy telefonicznie, zapraszamy do kontaktu!

Najnowsze komentarze
Archiwa
Kategorie
Categories
Newsletter
Twitter
Could not authenticate you.
Social Media